Įvykiai

Nėra teisėjavimo… – nėra kendo

prieš 10 metų · žymos: , ,

Briuselyje artimiausią ketvirtadienį prasidės teisėjavimo seminaras, kuriame bus suteikiamos pagrindinės teisėjavimo kendo varžybose žinios ir tobulinami jau turimi įgūdžiai. Beveik savaitę truksiančiame renginyje savo patirties bagažą didins ne tik teisėjai, bet ir kendo kovotojai, kurių kovas stebės ir bandys vertinti seminaro dalyviai.

EKF kvietimu teisėjavimo praktikai buvo kviečiami kendokos nuo trečiojo dano imtinai. Tai susiję su patirtimi. Per tiek laiko kendoka spėja gauti įdirbio, varžybinės patirties, įgauna asmenybės bruožų, kurie leidžia betarpiškai, be išankstinių nuostatų vertinti situaciją ir priimti atsakingus sprendimus.

Seminare dalyvaus ir kendokos lietuviai. LKA prezidentas G. Rukas gilins teisėjavimo įgūdžius, K. Belazaras ir M. Sakalauskas dalyvaus daugelyje dvikovų. Negalutiniais duomenimis, Briuselyje dirbantis E. Platelis taip pat žadėjo prisidėti prie seminaro varžybininkų.

Aukšto lygio teisėjavimas yra daug pastangų reikalaujanti, tačiau labai svarbi veikla šiame kovos mene. Ji suteikia gilesnių žinių apie kendo ne tik pačiam teisėjui, bet kelia kendo lygį aplamai. Atvirkščiai, netinkamo teisėjavimo pasekmė – smunkanti kendokų moralė ir techninės bazės stagnacija.

LKA info

Rašyti komentarą