Naujienos

Kas naujo sporto politikoje?

prieš 10 metų · žymos: , , , ,

Š.m. vasario 22 d. LKA Valdybos pirmininkas dalyvavo Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) ataskaitiniame suvažiavime, kuris vyko Vilniuje, “Karolinos” viešbučio konferencijų centre.

LSFS – organizacija, jungianti įvairių sporto šakų federacijas ir siekianti sporto plėtros Lietuvoje.

Tarp  svečių paminėtini: KKSD atstovas V. Vainys, Vilniaus miesto meras R. Alekna, vicemeras R. Adomavičius, LTOK atstovas V. Nėnius,  kūno kultūros ir sporto organizacijų atstovai iš daugiau nei 40 organizacijų,  sporto žurnalistai, kiti svečiai.

Dienotvarkėje buvo šie punktai:

- įžanginis žodis ir suvažiavimo svečių sveikinimai (LSFS prezidento vardu sveikinimus perdavė LSFS generalinis sekretorius V. Paketūras);

- sporto žurnalistų apdovanojimai;

- naujų narių priėmimas;

- procedūriniai klausimai;

- LSFS ataskaita apie praeitų metų veiklą;

- revizijos komisijos pranešimas;

- šių metų veiklos programos ir biudžeto svarstymas ir kt.

Tarp įdomesnių ir aktualesnių tezių buvo šios:

- Atkreiptas dėmesys į sporto ir kūno kultūros veiklą sunkmečiu. Ji, be abejo nėra lengva. Nors šiais metais gauta 25 proc. daugiau lėšų, bet kažin ar metai bus lengvesni.

- Krepšinis išlieka prioritetine sporto šaka finansavimui iš biudžeto. jam skiriama apie du trečdalius lėšų. Toliau eina strateginės sporto šakos ir aukšto meistriškumo sportininkų ugdymas. Sumanymas unifikuoti vieningą sportinę aprangą nacionalinių rinktinių nariams pagal prioritetus pasiskirsto taip: pirmenybė teikiama strateginėms sporto šakoms, kurių nariai pasiekia gerų rezultatų Europos ir pasaulio čempionatuose.

- Projektai iš ES ir savivaldybės lėšų galimi, tačiau negalimas finansavimas atgaline data, todėl išlaidas reikia planuoti tik į priekį; pervedimai ir kt. finansinės operacijos vykdomi tik banko pervedimais.

- Atkreiptas dėmesys į tai, kad dalyvavimas sporto renginiuose užsienyje išveža lėšas iš valstybės. Todėl teiktas pasiūlymas pagal galimybę vykdyti projektus šalies viduje. Taip pat atkreiptas dėmesys į trenerių/instruktorių žinių gilinimą.

Vėliau neformalaus bendravimo metu dalyviai tarėsi detalesniais klausimais tarpusavyje.

Pagilinti kontaktai su kitais japonų kovos menų atstovais, ieškota bendrų veiklos sričių.

Reziumuojant šią trumpą ataskaitą – suvažiavimas pasižymėjo tvarka, aiškiomis procedūromis, jo metu buvo gauta nemažai naudingos informacijos esminiais sporto politikos ir detalesniais specifiniais klausimais, kurie  pritaikomi ir mūsų veikloje.

/LKA info

Rašyti komentarą