Naujienos

100-asis asociacijos tinklapio įrašas

prieš 10 metų

Praėjusi savaitė buvo pilna malonių įvykių.

Penktadienį gautas laiškas iš AJKF Generalinio sekretoriaus p. A. Kurose su džiugiu pranešimu. Gegužės 28 dieną Navaroje (Italija) įvykusiame FIK direktorių valdybos susirinkime Lietuvos kendo asociacija buvo vienbalsiai patvirtinta pilnaverte Tarptautinės kendo federacijos (FIK) nare. Tai reiskia, kad LKA tapo oficiali pasaulinės kendo bendrijos nare ir nuo šiol turi teisę dalyvauti pasaulinio lygio čempionatuose. Oficialus šio sprendimo paskelbimas kaip tik ir  įvyks kitais metais per FIK generalinę asamblėją, kendo pasaulio čempionato išvakarėse.

Prie šio tikslo buvo einama ilgai dirbant, aukojant vienadienius rezultatus tolimai ateičiai. Dabar ši ateitis jau realybė.

KITA maloni staigmena – London Cup 2011 turnyras. Nuo pat pirmojo “London cup” turnyro mūsų šalies kendokos dalyvauja šiame kasmetiniame renginyje, negailėdami savo asmeninių laiko ir lėšų.  Iki šiol svarbiausiu tikslu buvo mūsų valstybės vėliavos matomumas ir susipažinimas su didesnį įdirbį turinčiais kolegomis. Bet šiais metais ant nugalėtojų pakylos užkopė Lietuvos kendoka Viktorija Plaksijenko (“Trijėga KenYuKai”, Vilnius), iškovojusi moteru individualiu kovu sidabro medalį. Pusfinalyje nugalėjusi stiprią  kovotoją iš Pracūzijos Marie Reveron, finalinėje kovoje lietuvė pralaimejo japonų studentei Sakiko Niwa, kovojusiai už Škotiją.

Vyrų individualiose varžybose   Markas Bogdanovas (“Vilniaus kendo centras”) susitiko su pusamžiu patyrusiu kendokaYoung Park’u (P. Korėja-Anglija), kurį matėme ir II Lietuvos kendo čempionate. Po puikios kovos su daug pranašesniu priešininku Markas iškrito iš turnyro, parodydamas tikrai puikią savitvardą ir kovinę dvasią. LKA prezidentas G. Rukas kovojo turėdamas rankos traumą, tačiau tai nesumažino ryžto.  Jam teko sukryžiuoti shinajų su USML klubo  kovotoju is Prancūzijos Jonathan’u Bertout. Lietuvio vertinimu, iš turnyro jam teko pasitraukti, nė kiek to nesigailint – kova buvo tikrai smagi. Mindaugas Sakalauskas (“Trijėga KenYuKai”, Vilnius), ilgametis Lietuvos Nacionalinės rinktinės narys, vieną po kitos pergales skynė iki geriausiųjų šešioliktuko.Vyrų individualiose kovose dalyvavo 118 kendokų, kurių tarpe buvo gausu būsimo pasaulio kendo čempionato dalyvių.

Lietuvos pergalės tarptautiniuose turnyruose ir čempionatuose jau  nebe atsitiktinumas, bet dėsningumas. Tai rodo augantį mūsų meistriškumą. Jis įmanomas tik per gerus kendo pagrindus ir technikas. Varžybų rezultatai – objektyvus kriterijus, kad visa tai mūsų kendokos gerai įsisąvina per kendo studijas nacionaliniuose ir užsienio klubuose.

Dar kartą norėčiau padėkoti visiems, garsinantiems mūsų šalies vardą kovų rezultatais, metodiniais bei organizaciniais gabumais.

/ LKA Prezidentas

G. Rukas

Komentarai (3)

 • Gabrielė prieš 10 metų rašė:

  ŠAUNUOLIAI!!!!!!!!! :)

 • Loreta prieš 10 metų rašė:

  Galime drąsiai didžiuotis! Puiku!!!!!!!

 • darius prieš 10 metų rašė:

  Oficialūs šių metų tarptautinio turnyro London cup rezultatai:
  The results of London Cup:

  TEAM RESULTS:
  1st USML FRANCE
  2ND GREAT BRITAIN 1
  3RD INTERNATIONAL MEN
  3RD PETIT DEMOISELLE

  Mens Results:

  1st place Junji Takeshima Wakaba
  2nd place Hiromichi Matsuoka Wakaba
  3rd place Koichi Nakabayashi Budo XI France
  3rd place Dipak Choudhury Team GB

  Ladies Results:
  1st place Sakiko Niwa Taiseidokai
  2nd Place Viktorija Plaksijenko Trijega Kenyukai – Lithuania
  3rd place Marie Reviron Le Poinconnet – France
  3rd place Asteria Akila Athens Kendo Club Greece & Fighting Spirit

Rašyti komentarą