Naujienos

FIK atsiuntė korespondenciją Lietuvos kendo asociacijai

prieš 10 metų

Šią savaitę gauta korespondencija iš Tarptautinės kendo federacijos.

Greituoju paštu iš Japonijos atėjusioje siuntoje – tarptautinės kendo bendruomenės nuostatai, taip pat kendo varžybų ir  atestacijų reglamentai. Visa tai užpajamuota ir tampa asociacijos nuosavybe.

Dokumentacija yra svarbi, ir štai kodėl.

Pirmiausia, kendo nėra kažkoks „laisvas stilius“. Šį kovos meną ir pačių kendokų elgesį  apibrėžia griežtos ir aiškios taisyklės.

Būtų keista, jei save kendoka vadinantis žmogus savo praktikoje sąmoningai naudotų, pvz, skarda pakausytą šalmą, dėtųsi atvirkščią klubų apsaugą ar apsuktų šinajų izoliacine juosta, motyvuodamas, kad taip „praktiškiau ir gražiau“.

Kas liečia varžybas – kendo yra varžybinis kovos menas. Tai jau savaime yra gerai, nes varžybų dvasia neleidžia kendo degraduoti ir tapti vien „estetinio lavinimo mokyklėle“. Tai reikia prisiminti kiekvienam, net jei dėl objektyvių priežasčių nesitikima pasiekti  sportinių aukštumų.

Bet kartais net ir pakankamai patyrę kendokos varžybose nežino, kaip reikia elgtis, pvz, jei jam ar priešininkui atsipalaidavo šalmo raišteliai ar teisėjai paskelbė pasitarimą.

Kažkam, tarkim,  kelia abejonių klausimas, kam iš viso reikalingi kyu ir danai, „juk dirbu tik dėl savęs“? Kitiems svarbu, kada ir kokiam lygiui galima egzaminuotis. Klubų vadovai turėtų rūpintis, kad atestacijos diplomas, išduodamas savo klubo nariui, nebūtų vien „klubo ribose galiojantis gražus popierius“, bet realiai atitiktų bendrus pasaulinius kriterijus ir pasiektą lygį.

Daugelis šių niuansų aiškiai aptarti gautuose dokumentuose. Tad jie yra ne vien „biurokatinis balastas“, kaip gali pasirodyti netoliaregišku požiūriu. Tai reikšminga teisinė-normatyvinė, kartu ir moralinė parama Lietuvos kendo bendruomenei.

Norintys susipažinti  ar pasitikslinti, visada galės gauti norimą dokumentą laikinam naudojimui.

/LKA Valdybos pirmininkas

D. Sutkus

Rašyti komentarą