Naujienos

Naujas energijos užtaisas po vasaros sesijos

prieš 10 metų

Liepos 9-10 dienomis netoli Molėtų vykęs kendo savaitgalis, ko gero, abejingų nepaliko. Dvi dienas Jauruose esančioje “sportinėje sodyboje”, kuklioje, bet skoningoje aplinkoje vyko kardo meno užsiėmimai.


Vasaros metu šiek tiek sumažėjusį kendo krūvį galima buvo kompensuoti su kaupu. Bendra treniruočių trukmė siekė 4.5 val,  t.y. atstojo savaitę įprastų užsiėmimų, neskaitant valandos teorijos ir kendo demonstracijos kolegoms dziudokoms.

Organizuojant “vasaros sesiją”, teko susidurti su keletu abejonių: ar bus geras oras? o jei taip, tai ar geru oru daug kas norės aukoti gerą laiką fiziniams krūviams ir kitiems nepritekliams, užuot ramiai ilsėjusis? Tačiau dabar matyti, kad dvejojimas buvo nepagrįstas. Šeimininkų geranoriškumas, kendokų gera valia, oras ir aplinka leido pasiekti aukso vidurį.

Iki šiol negalėčiau atsakyti, ar po savaitgalio jaučiuosi labiau pavargęs, ar labiau pailsėjęs?… Jei atsirastų dar bent pora žmonių, kamuojamų šio klausimo – reiškia, vasaros sesija atitiko visus rytietiškos harmonijos dėsnius :)

Pirmosios dienos užsiėmimo trukmė siekė dvi valandas, įskaitant pertrauką poilsiui ir atsigėrimui, kuria pasinaudojo bemaž visi. Darbas vyko lauke ant pievos – tai nėra įprasta, bet kartais verta patirti. Taip pat teko susidurti su kitu lauko pratybų iššūkiu – deginančia saule. Tačiau pirmoji dalis, kurią pravedė K. Belazaras, praėjo puikiai – taikomosios bokuto formos buvo gerai įsisąvintos ir užtvirtintos.

Toliau sekė trumpas ir energingas poilsis puikaus mažojo dojo pavėsyje :)

Kita dalis, vedama D. Sutkaus, buvo skirta kai kuriems kendo aspektams, susijusiems su taktiniais hiki waza pritaikymo momentais. Mažiau patyrusieji galėjo išbandyti kai kurias nematytas technikas, o žinantieji – jas atšlifuoti. Toliau sekęs motodachi geiko pridėjo daugiau taimingo, pareikalavo daugiau koncentacijos ir veržlumo.

Antrąją dieną po rytinių suburi, kurie pramankštino sąnarius, vadovavimą perėmė M. Pravilonis ir G. Amkoladzė. Po kendo katų buvo dedamiesi šalmai, ir įspūdingame senoviško stiliaus dojo nuaidėjo garsūs kiai. Paskutinis štrichas – vieno taško dvikovos rate buvo azartiškas, energingas, bet ne per daug varginantis…

Norėtųsi paminėti naudingą teorinį užsiėmimą ir po jos sekusią diskusiją apie pagrindinius kendo stresorius. M. Pravilonio surinkta ir apibendrinta medžiaga yra vienas iš tik kelių akademinių darbų Europoje, nagrinėjančių kendo temą.

Laisvalaikio, poilsio ir vakarojimo neminėsim – mes juos visi atsimenam :)

Taip pat DIDELIS DĖKUI ir didelė pagarba savininkui dziudokai Linui. Jo entuziazmas ir požiūris į kovos menus padarė šią vasaros sesiją realybe. “Kultūriniai mainai” – abipusės kendo ir judo demonstracijos buvo abipusiai naudingos. Asociacijos vardu norėčiau palinkėti, kad didžiajame Jaurokan dojo kuo greičiau būtų įmanoma pravesti varžybas. Prireikus esame pasirengę įnešti ir bent nedidelį savo indėlį.

Foto: G. Zavališinaitė, E. Simonavičiūtė

/LKA info

Komentarai (7)

 • Gabrielė prieš 10 metų rašė:

  Įspūdžių po savaitgalio – pilna! Pirmiausiai, tai buvo labai netikėta atvažiavus rasti tokia puikią ir svetingą vietą (turbūt visiems didžiulį įspūdį paliko mažasis ir didysis dojo – bent jau aš nemaniau, kad tokių statinių galima rasti mūsų krašte :) ). Pats savaitgalis buvo labai puikiai sustyguotas – aiški programa sutaupė laiko, blaškymųsi ir dvejonių, kur kada eit ir ką daryt. Tik dabar galvoju – ar čia aš sumaišiau, kad kendo iš viso buvo 6 valandos neskaitant laiko su vaikučiais mažajame dojo ir Martyno paskaitėlės? :)
  Buvo labai smagu tai, kad kiekvieną užsiėmimą vedė vis kito klubo atstovai – galėjome atlikti šiek tiek kitokių pratimų, negu esame įpratę atlikinėt “kasdienėse” treniruotėse.
  Labai smagu buvo matyti vaikučius nuoširdžiai besidominčius kendo “rakandais” ir man labai patiko mažytė dziudo demonstracija – ačiū jauniesiems dziudokoms ir jų treneriui!
  Visa aplinka labai dėkinga kovos menams – įkvėpia garsiau rėkti ir energiniau dirbti :) Toks jausmas, lyg būčiau grįžus iš puikiausių atostogų ir tik maudžiantis kūnas sako, kad savaitgalį buvo ne tik poilsio, bet ir intensyvių treniruočių :) Tikiuosi, kad dar apturėsime ne vieną tokį puikų savaitgalį ar savaitę :P
  Tiesa, visi kas nori nuotraukų – susisiekit su manim ;)

 • darius prieš 10 metų rašė:

  Tiksli laiko sąmata per dvi dienas:
  I d. – treniruotės 1,5 val ir 2 val.
  II d. – kata 0,5 val, treniruotė 1 val.
  viso: 5 val., neskaitant paskaitos (1 val.), rytinių suburi ir užsiėmimo su mažiais :)

  Nuotraukų niekad nebus per daug, gal pasipildys galerija fb

 • Gabrielė prieš 10 metų rašė:

  Man kažkodėl stovi akyse vaizdas: ant šeštadienio programos lapo parašyta raudonai – viso kendo 4,5 val. Musėt nuo saulės akyse nesąmonės regėjos ;)

 • darius prieš 10 metų rašė:

  …tikrai ne nesąmonės, jei atsižvelgt į Martyno paskaitą. Tada būtent tiek laiko ir gaunas. Galima, aišku, paskaitos ir nepriskirt… bet ji kaip ir dalis viso užmanymo…

 • Gabrielė prieš 10 metų rašė:

  nagi tikrai – pamiršau Martyno paskaitą :)

 • Jonas prieš 10 metų rašė:

  Labai patiko šis kendo savaitgalis. Kiek neįprasta lauke buvo dirbti, bet įdomu ir regis treniruotė nuo to nė kiek nenukentėjo. Na gal kiek saulė į akis per daug spigino, bet priprasti prie saulės ir žolės buvo galima. :) Vakare buvo įdomu išklausyti Martyno paskaitą apie kendo stresorius. Kitą dieną darbas labai įspūdingoje salėje… Labai patiko. Taip pat atvažiavus šiek tiek nustebino aplinka. Tiek didysis dojo tiek lauke esantis mažasis dojo atrodo pakankamai įspūdingai. Tai pat nustebino vaikų judo pademonstravimas. :) Na trumpai tariant, atrodo jog savaitgalis buvo tiek linksmas tiek turiningas.

 • Gia prieš 10 metų rašė:

  Sveiki visi!:))
  Dariau, turiu viena patikslinima: Amkoladze rasosi E be tasko :) )
  Iki susimatymo pirmadieni treniruoteje!;)

Rašyti komentarą