Naujienos

Šarvai – jaunimui!

prieš 10 metų

Pats vasaros įkarštis, daug kam atostogų metas… Bet treniruotės ir darbai nėra sustoję.

…Asociacijos vardu atėjęs siuntinys – didoka dėžė – pasirodė esanti  gana sunki.  Joje – tipiniai “mokykliniai” šarvai, kurie naudojami Japonijos mokymo įstaigose privalomuose kendo užsiėmimuose. Nor s ir ne nauji, tačiau dar funkcionalūs.

Iš kur jie?

Šįkart tai nebuvo “planinė”AJKF ar FIK donacija. Tai privati iniciatyva, kurios iniciatorius – nuo 1996 m. mums pažįstamas sensėjus Katsuya Masagaki (5 kendo danas), kuris vadovauja  kendo klubui „Wakaba“. Tai reiškia „jauni lapai“ (ar, literatūriškiau, „atžalos“) ir nėra atsitiktinis pavadinimas. Nors klubas yra atviras, jį galima laikyti pačiu „japoniškiausiu“ ir tuo pačiu pačiu jauniausiu klubu Londone. Masagakio bei  jo instruktorių pamokose dalyvauja gausus japonų bendruomenės būrys. Nemaža jų  yra japonų šeimų atžalos, kurių didesnioji dalis pirmąkart bambuko kardą į rankas paėmė ne Japonijoje, o būtent čia, „Wakaboje“ . Užsiėmimuose vaikai labai pavargsta, jiems keliami nemaži reikalavimai. Tačiau yra jėga, kuri padeda visa tai įveikti – tai Masagakio ir jo klubo instruktorių (tarp jų ir ne kartą Lietuvoje viešėjusio S. Miyamuros) dėmesingumas, padedantis patikėti savimi.

Masagaki  sensėjus yra profesionalus grafikos dizaineris, laisvu nuo darbo metu atiduodantis laiką jaunimo ugdymui savo dojo . Kuklus, nesiafišuojantis žmogus, tačiau nepaisant to, visiškai pasinėręs į tai, ką daro. Viešėdamas savo gimtinėje, jis nutarė surinkti kendo siuntą, kuri pagelbėtų gilesnei jaunimo pažinčiai su šiuo kovos menu ir Lietuvoje.

Ši dovana neužsigulės be darbo, o sensėjui už jo rūpestingumą – didelis ačiū!

/LKA Valdybos pirmininkasRašyti komentarą