Naujienos

Pristatymas Molėtų observatorijoje

prieš 9 metus

Jau tradicija tapusi studijos  “Tušo kelias” stovykla rugpjūčio 16-21 d. sukvietė japonų menų ir kultūros mėgėjus į Molėtų observatoriją. Stovyklos metu dailininkė Dalia Dokšaitė supažindino su japoniška tušo tapybos technika sumi-e, kaligrafija, japonų kultūra, tradicijom ir filosofija. Stovyklos metu svečiai skaitė paskaitą apie kvapų ceremoniją Kodo, grojo japoniška fleita (shakuhachi) ir kt.

Stovykloje be manęs buvo dar vienas kardo meno gerbėjas, tad mudviejų rytmečiai prasidėdavo mankšta, suburi ir katų darymu. Visiems buvo smalsu, ką mes darome su tom “lazdom”, tad netrukus sulaukiau prašymo surengti nedidelį kendo pristatymą.

Trumpai pristačiau, ką reiškia žodis kendo, kaip atsirado šis kovos menas, išvardijau pagrindines taisykles, keletą terminų. Įdomiausia dalis auditorijai buvo įrangos demonstracija. Kadangi ruošiausi po šios stovyklos dalyvauti kendo stovykloje čia pat netoli Molėtų, tai visa įrangą galėjau parodyti gyvai. Smalsiausi klausytojai norėjo pasimatuoti šalmą, apžiūrėti šarvus ir ginklus iš arti, juos paliesti. Taip pat neužmiršau paminėti ir Lietuvos  Kendo asociacijos ir jos klubų veiklos, parodžiau keletą nuotraukų iš renginių, kuriuose dalyvavo LKA klubų kendokos. Iš kendo technikų apsistojome ties katomis, kurias „šlifuodavome“ rytais.

Ačiū Romui už pagalbą per pristatymą ir už atsivežta iaito (Iaido praktikoje naudojamą katanos kopiją). Manyčiau, kad ateityje būtų galima iš anksto suplanuoti paskaitą ir  demonstraciją studijos “Tušo kelias” stovykloje, o gal būt surengti ir jungtinę stovyklą.

Virginija Jokubkaitė

Rašyti komentarą