Naujienos

Asociacijos pristatymas Vingio parke

Rugsėjo pirmoji Lietuvoje, turbūt, daugeliui asocijuojasi su mokslo metų pradžia ir yra vienaip ar kitaip ypatinga.

Ne išimtis ir kendo bendruomenė. Ši diena yra tam tikras atskaitos taškas, žymintis naujo treniruočių ciklo pradžią. Rugsėjo menesį į ištuštėjusias per vasarą dojo vėl pradeda rinktis kendo klubų senbuviai bei nemažai naujokų, todėl tai yra savotiška šventė kiekvienam kendo klubo vadovui bei nariams. Labai nudžiugau sužinojęs, kad šią dieną Lietuvos kendo asociacijos nariai buvo pakviesti dalyvauti R-1 projekte ir prisijungti prie jo idėjos plėsti jaunų žmonių akiratį ir skatinti juos ieškoti alternatyvių laisvalaikio praleidimo būdų.

Renginyje Vilniuje dalyvavo visų trijų sostinės kendo klubų (Vilniaus Universiteto kendo klubo, Trijėgos KenYuKai, Vilniaus kendo centro) atstovai. Mūsų kendo paviljonas įsikūrė labai puikioje vietoje – netoli įėjimo į renginio teritoriją. Tad rūpintis, jog liksime nepastebėti, nereikėjo.

Mūsų tikslas buvo kuo daugiau žmonių sudominti ir supažindinti su kendo, pristatant pagrindinius pratimus, treniruočių struktūrą ir užgriebiant bendrus „kendo filosofijos“ bruožus.

Pradėjome nuo apšilimo ir bazinių kirčių, kokius atliekame treniruočių metu. Nuo pat pradžių sutraukėme nemažai žiūrovų, „fotoreporterių“ ir smalsuolių, kurie domėjosi, ką gi šie keistai apsirengę ir triukšmingi žmonės daro. Čia pat jie galėjo apžiūrėti kendo įrangą ir smulkiau apie ją paklausinėti LKA narių. Besidomintys pačiu kovos menu ir specifinėmis jo detalėmis galėjo kreiptis į Lietuvos kendo asociacijos valdybos pirmininką.

(“Susidomėjimo netrūko, nedrąsius klausimus sekė drąsesni. Gretimai įsikūrę kolegos kvietė fotografuotis prie jų stendų, gyrė kendo aprangą ir šarvus, kuriuos gavo progą pamatyti iš taip arti” – past. D. Sutkaus)

Deja, po apšilimo gan pakilią nuotaiką aptemdė prasidėjęs smarkus lietus. Jis ir, turbūt, tą vakarą vykusios krepšinio varžybos buvo kalti dėl sumažėjusio lankytojų srauto. Nepaisant to, pasibaigus lietui žmonių vėl pagausėjo, o mes toliau tęsėme savo pasirodymą: pademonstravome kendo katas, bazines kendo technikas su bokkenais. Kiek vėliau susirinkusieji gavo progą pamatyti pagrindines technikas su šarvais ir, galiausiai, – ji-geiko (laisvą kovą).

Savo „pasirodymą“ baigėme tik gerokai sutemus. Einant namo, jautėsi nuovargis, tačiau nuotaika buvo puiki. Nors renginys dėl netikėtų klimato permainų buvo kuklesnis nei norėtųsi, jis buvo puikiai organizuotas, o mūsų pristatymas, tikiuosi, buvo įdomus jo lankytojams.

/M. Pravilonis (VUKK, Lietuvos nacionalinės kendo rinktinės narys)

/Foto (C): LKA; Canyon.lt

Rašyti komentarą