Naujienos

“Hizen challenge” – neįprastos varžybos

prieš 9 metus
2011 m. rugsėjo 3 d. Londone įvyko kiek neįprasto formato kendo varžybos, pavadintos simboliškai: “Hizen challenge”  (organizuojamos Hizen Dojo ) .


Džiugu pranešti, kad šiose varžybose tarp daugelio klubų kendo gerbėjų buvo ir Lietuvos atstovų. Hizeno mesto iššūkio nepabijojo  Mindaugas Sakalauskas (2 dan) ir Viktorija Plaksijenko (1 Dan), dirbę su “Trijėga KenYuKai” zekkenais.
Varžybos buvo toli gražu ne standartinės. Prieš įvykstant tradicinėms shiai varžyboms, dalyviai turejo priimti 4 ”iššūkius”. Tik sugebėję atsilaikyti galėjo tikėtis pereiti į varžybų aikštelę, kiti turėjo atkristi!
Pirmasis iššūkis – padaryti kuo daugiau haya suburi per dvi minutes , kas išvargino visus kaip reikiant. Dalyviai per 120 sekundžių padare nuo 140 iki 180 haya suburi!
Dar sunkiau kojas pavilkti buvo po antrojo iššūkio – Men-hiki men.  Šio pratimo esmė buvo ne tik pataikyti į priešais pastatytą priešininką imituojantį “kendo dummy” , bet ir teisingai išlaikyti distanciją atsitraukiant. Pratimą per 2 minutes įmanoma padaryti 16-45 kartus.
Trečias pratimas buvo Kote-Do-Men-Hiki men, akcentuota distacija nuo pradinės linijos ir kojų darbas. Šitas pratimas atliktas 20-30 kartų.
Paskutinis iššūkis buvo Men hiki mawari men. Stovint tarp dviejų taikinių reikia pirma padaryti men hiki men vienam, apsisukti ribotoje teritorijoje per vidurį ir padaryti men hiki men kitam taikiniui.
Šie keturi pratimai is visu pareikalavo labai daug jėgu , ir nors trukmė nebuvo didelė, pavargę buvo visi.
Po pusvalandžio pietų pertraukos, per kurią visi gavome po sumuštinį ir gėrima (ir taip pat proginius marskinėlius bei tenugui ) , prasidejo shiai. Į shiai etapą pateko 12 žmoni7 ir buvo sudaryti du pogrupiai po 6 žmones. Visi turėjo  po 5 kovas, ir 2 žmonės, laimėję daugiausiai jų, pateko į finalą.
Mindaugas ir Viktorija abu buvo antrajame pogrupyje. Mindaugas laimejo 4 kovas iš 5 (!) ir pateko i finalą, Viktorija 1 kartą laimėjo, 2 kartus kovojo lygiosiomis ir 2 kartus pralaimėjo.
Finale kovojo 4 kovotojai: D. Britanijos komandos narys James Gordon Ogle, Chi Leung Fung is “Hizeno” , Maarten De Meulder Queen Mary University Club ir Mindaugas Sakalauskas (TrijėgaKenYuKai, Lietuvos kendo rinktinės narys).
Pusfinalyje Mindaugas nugalėjo Maarten de Meulder ir finale susitiko su James Ogle. Po kovos su ilgu pratęsimu Mindaugas prarado viena tašką ir taip užėmė antrąją vieta ir savo darbu ir prakaitu pelnytai gavo 250 EUR vertės čekį  “Eurokendo” įrangai ir ekipuotei įsigyti.
Varžybų”Hizen Challenge” rezultatai:

1 vieta – James Ogle (GB, Denshinkan)
2 vieta – Mindaugas Sakalauskas (Trijega KenYuKai)
3 vietą pasidalijo – Chi Leung Fung (Hizen) ir Maarten De Meulder (QMUL)

Kovos dvasios (FS) prizas:
Haruka Kina (Hizen)

Sveikiname nugalėtojus!

/LKA info. Ačiū Mindaugui, Viktorijai, Jeffui Martinui.

Komentarai (2)

 • Viktorija prieš 9 metus rašė:

  As is asmenines patirties sakau, tokiu pratimu neblogai butu padaryti ir per kasdienes treniruotes, padeda objektyviai pasiziureti i savo fizine forma :D Nors manau kad lietuviams butu daug lengviau nei UK kendokoms (jeigu aisku butu dalyvave daugiau negu mudu), nes sicia suburi per treniruotes niekas nedaro , o Lietuvoj tai manau bet 150-250 per apsilima sumojuojama. Tad kitais metais prasom prasom, nesikuklinkit ir registruokits, varzybos tikrai to vertos :) ))

 • darius prieš 9 metus rašė:

  Noriu paklausti:
  - kiek buvo žmonių?
  - koks maždaug buvo dalyvių amžiaus cenzas, vertinant iš akies?
  - kas teisėjavo?
  Visa tai būtų labai įdomu. Išryškėtų renginio detalės.

Rašyti komentarą