Naujienos

Praha, Toru Giga 2011 (2)

Priminsime, jog „Toru Giga“ yra seniausias kompleksinis kendo renginys Rytų Europoje, kasmet suburiantis didelį dalyvių skaičių. Šių metų seminare dalyvavo apie 120 žmonių, varžybose pasiliko 80 vyrų ir moterų. Komandinėse varžybose dalyvavo 9 komandos po 5 žmones.


Šiemet dalyviai atvyko iš Japonijos, Belgijos, Čekijos, Austrijos, Airijos, Slovakijos, Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos.

 • Kendokų darbą ir progresą kartu su Rytų Europos kendo „kuruojančiu“ H. Ozawa-sensei prižiūrėjo ir H.Horiguchi (7dan renshi) ir S.Kawaguchi sensei (7 dan kyoshi). Pagrindinis seminaro akcentas buvo didelis kirtis (oki-men) ir teisingas kojų darbas jo metu. Men kirikaeshi, do kirikaeshi, nuki/kaeshi do, kaeshi men, kote nuki men yra keletas is pratimų kuriuos Ozawa -sensei aiškino plačiau. Juos atliekant stiprus trijų pakopų seme (vidinis, kardo ir kūno), tikslus momento parinkimas kirčiui ir miklus koju darbas yra būtini, todėl seminaro treniruotės buvo skirtos visų šių dalykų tobulinimui ir mokymuisi.

Dvi seminaro treniruotės buvo skirtos kendo katoms. Jų atlikimo metu reikalauta nenutraukti akių kontakto, atlikti kiekvieną katą įkvepiant tik vieną kartą ir visada kreipti dėmesį į distanciją tarp kardų. Atliekamos buvo ilgų ir trumpų kardų katos.

Po kiekvienos seminaro dienos buvo 30 minučių trukmės ji-geiko su sensėjais.

 • Egzaminacijos vyko rugsėjo 16 dieną, pasibaigus seminarui. Egzaminacijos komisijos pirmininkas buvo W.Demskis. Jam talkino D. Delepiere (6 dan renshi),T. Barany ( 6 dan), A. Kustosz (6 dan) ir J. Ziegelheim (5 dan). Atestuotis galima buvo 1,2,3 danams.

Kaip jau buo minėta ankstesniame mūsų pranešime, Lietuvos kendokos išlaikė 3 dan (K.Belazaras, M. Sakalauskas), 2 dan (V.Plaksijenko).

 • Rugsėjo 17 dieną vyko individualios moterų ir vyrų varžybos.

Moterų rezultatai:

I – Jana Ziegelheimova,

II – Viktorija Plaksijenko,

III – Denisa Dohanyosova ir Aja Vlckova.

Kovinės dvasios prizas – Manuela Hoflehner.

Po moterų kovų sekė individuali vyrų rungtis. Rezultatai:

I – Przemyslaw Szymiec,

II – Ondrej Dudas,

III – Mindaugas Sakalauskas ir Krzysek Bosak.

Kovinės dvasios prizas – Kastytis Belazaras.

 • Sekmadienį vyko komandinės varžybos. Lietuvos komandos pavadinimas buvo paprastas -„LT+”. Ją sudarė trys lietuviai: Mindaugas Sakalauskas, Kastytis Belazas ir Viktorija Plaksijenko,  taip pat „legionieriai“ – slovakas Miroslawas Skyba ir lenkas besitreniruojantis Airijoje Szymon Gardzielewski. Komanda iškovojo prizinę trečiąją vietą lemiamoje kovoje esant lygiosioms su čekų moterų rinktine, Taisho (paskutiniam komandos dalyviui V. Plaksijenko) laimint paskutinę lemiamą kovą dviem taškais.

Bendri rezultatai:

I – Lenkija,

II – Čekija,

III – LT+.

 • Pabaigai – reziumė.

Parodyti rezultatai – labai geri, ir kas svarbu, neatsitiktiniai. Paprastai tariant, tai rezultatyviausias „derlius“ ne tik šiemet, bet ko gero ir aplamai nuo Lietuvos kendokų startų tarptautinėse varžybose, t.y. nuo 2006 m.

Bet kiekviename mūsų tūno naivus maksimalistas. Jis  paklaustų: “o kodėl ne pirmosios vietos?..”

Analizuodami šio „Toru Giga“ rezultatus, turėkime omenyje tokius apsunkinančius faktorius:

- Nemažas dalyvių skaičius varžybose (taigi daug didesnė tikimybė „atkristi“).

- Daug didesnis Lenkijos ir Čekijos kendo organizacijų  įdirbis, kuris siekia jau apie tris dešimtmečius. Tik stebuklais tikintis informacijos vartotojas gali manyti, kad „pajėgūs kendo kovotojai“ atsiranda savaime ar tik spragtelėjus pirštais. Talentas ir duomenys gali būti genuose, tačiau jiems atskleisti  šalia asmeninių pastangų reikia  ir kolektyvino įdirbio.

- Kovoti lietuviams  teko ne „savo namuose“, prieš tai atlaikius netrumpos kelionės  įtampą.

Taigi varžybos buvo ne draugiškas pasimosikavimas šinajais ir ne „medalių dalybos“, o rimtas jėgų patikrinimas. Šiame kontekste mūsų atstovų kova prieš stiprius varžovus, atnešusi  prizines vietas, yra kaip tik tai, ko reikia. Ir net šiek tiek dar daugiau, jei matuoti įdirbiu „trys dešimtmečiai prieš penkmetį“ (santykis šeši prieš vieną).

Iškovotas „Sidabras“ ir dvi „bronzos“  turi reikšmės ne tik kaip sportinis pasiekimas. Kodėl?

Pirma, tai liudija stiprią asociacijos klubų kendo bazę, metodinius pagrindus, taip pat pajėgių kovotojų motyvaciją. Visa tai reikalauja pasiaukojimo, laiko ir lėšų, tačiau investicijos jau pradeda duoti savo dividendus. Jei panašūs rezultatai bus pasiekti ir tokiuose renginiuose vakarų Europoje, bus galima drąsiai teigti, jog mūsų varžybininkai neabejodami galės įtvirtinti savo potencialą XV pasaulio kendo čempionate kitąmet.

Antra – pergalės duoda ne vien medalius, bet ir skatina tobulėti toliau. Savi laimėjimai yra ne tik asmeninis pasiekimas, bet tuo pačiu ir bendra investicija į pradedančiųjų Lietuvos kendo gerbėjų ateitį. Nauja patirtis ir savo kendo įvertinimas  įmanomas ir pralaimėjus prieš stipresnį – ir tame nėra nieko nenatūralaus, bet… pergalės skonis visada saldus  :) .

/V. Plaksijenko

/D. Sutkus

Komentarai (3)

 • Aurelijus prieš 9 metus rašė:

  Na vyrai ir moterys – saunuoliai. Rezultatas tikrai atspindi tai ka Jus darot beveik kiekviena diena. Jei atsukti vaizda nuo to momento kai pradejot uzsiimineti, pasiziureti kiek darbo idejote ir kokie pasirodymai buvo iki tol buvusiose varzybose, tai tobulejimo kreive stabiliai kilo i virsu. Visiskai sutinku, kad LKA ir jos klubai eina teisingu keliu, faktai byloje.
  Manau, kad tai buvo Jums labai gera repeticija pries LK cempionata.

 • arnoldas prieš 9 metus rašė:

  Sveikinimai. Jūsų nuoseklios pastangos duoda rezultatus. Linkiu ir toliau tobulėti ir siekti užsibrėžto tikslo.

 • Rosa prieš 9 metus rašė:

  Na vyrai ir moterys – saunuoliai. Rezultatas tikrai atspindi tai ka Jus darot beveik kiekviena diena. Jei atsukti vaizda nuo to momento kai pradejot uzsiimineti, pasiziureti kiek darbo idejote ir kokie pasirodymai buvo iki tol buvusiose varzybose, tai tobulejimo kreive stabiliai kilo i virsu. Visiskai sutinku, kad LKA ir jos klubai eina teisingu keliu, faktai byloje.
  Manau, kad tai buvo Jums labai gera repeticija pries LK cempionata.

  +1

Rašyti komentarą