Naujienos

IV Vilniaus TaiKai

prieš 9 metus

Š. m. spalio 22 d. sėkmingai praėjo svarbiausia 2011 metų Vilniaus TaiKai dalis – IV Lietuvos kendo čempionatas.


Asociacijos įdirbis didėja, ir šiemet greta individualios rungties pirmą kartą tapo tikslingas komandinis varžybų formatas.

Tam, kad varžybose galėtų vienodomis galimybėmis pasireikšti įvairaus lygio kendokos, o rezultatai būtų mažiau nuspėjami, trijų žmonių komandas turėjo sudaryti kyu ir dan atstovai. Varžybose dalyvauti buvo sudarytos kuo palankiausios sąlygos visiems, – net minimalius įgūdžius turintiems kendo gerbėjams.

Iš viso kovoti individualiai pareiškė norą apie tris dešimtis kendokų. Taip pat buvo sudarytos septynios komandos:

Trijėga (A ir B), VUKK (A ir B), VKC, Aikishuren, LKKK. Prieš pat varžybas buvo suformuota dar viena jungtinė komanda sąlyginiu pavadinimu “Baltic tigers”.

Pradžiugino pati pirmoji kova, kurioje A. Budnikas pirmuoju kirčiu (shotachi) iškart pelnė menari tašką vos po kelių sekunčių po kovos paskelbimo. Kitos kovos nebuvo tokios greitos ir paprastos: vienodai stiprūs varžovai ir gana griežti teisėjų kriterijai buvo net kelių dvikovų pratęsimų priežastis.

Varžybų administravimas ėjo labai sklandžiai, dalyvių ir žiūrovų palaikymo taip pat nestigo. Dvikovas stebėjo garbi viešnia – Japonijos ambasados II sekretorė p. Ogawa. Tribūnose vietas užėmė karininkai ir kariūnai, dalyvių draugai ir artimi žmonės. Atskirai reikia paminėti kendo besidominčių klaipėdiečių grupę.

Logistiniu požiūriu šis čempionatas taip pat praėjo labai sėkmingai. Rėmėjų sushi, atsiradęs laiku ir vietoje, padėjo sutaupyti labai brangaus laiko ir nuimti emocinę įtampą.

Rezultatai buvo  netikėti, tačiau labai harmoningi:

  • Individualios:

-I – M. Maciulevičius (Trijėga)

-II – M. Sakalauskas (Trijėga)

-III – K. Belazaras (VUKK) ir mjr. A. Motiejūnas (LKKK).

Nugalėtojai ir čempionato rėmėjos "Shimai"

  • Komandinės:

- I – VUKK B

- II – VKC

- III – Trijėga B

  • Kovos dvasios apdovanojimas teisėjų sprendimu atiteko G. Zavališinaitei (VUKK)

Po varžybų ir apdovanojimų vyko I-III danų gynimai. Įvertinimas, pastabos bei pasisakymai – netrukus.

/LKA info

Rašyti komentarą