Naujienos

Mindaugiečiai susipažino su kardo menu

prieš 9 metus

Š.m. rugsėjo 30 d. Lietuvos Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono (MMPB), dislokuoto Panevėžyje kvietimu Lietuvos kariuomenės kendo klubo (LKKK) atstovai kartu su Lietuvos Kendo Asociacijos (LKA) valdybos pirmininku D. Sutkumi supažindino MMPB vadovybę bei karius su kendo.

Pristatymo metu kariams suprantama kalba buvo papasakota apie japonišką kardą bei kendo atsiradimo istoriją tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje, LKKK atsiradimo priežastis, tikslus, veiklą bei vietą LKA organizacinėje struktūroje .

Taip pat kariai galėjo gyvai pamatyti ir paliesti japonišką kardą. Papildomai buvo pateikta informacija apie artėjantį IV-ąjį Vilniaus Taikai, kuris vyks Lietuvos karo akademijoje bei pakviesti kariai stebėti renginio ir palaikyti kariuomenės atstovus.

Nedidelėje, bet jaukioje sporto salėje buvo praktiškai demonstruojami baziniai kendo technikos elementai, kuriuos kariai vėliau galėjo pamėginti atlikti patys. Paminėtina, kad mindaugiečiai parodė susidomėjimą dėstoma medžiaga, uždavinėjo klausimus, domėjosi įranga bei demonstruojamos technikos elementais.

Nežiūrint didelio karių užimtumo norisi tikėti, kad kendo pristatymas sudomins ne vieną karį ir pastūmės juos ateityje studijuoti kendo. Savo ruoštu norėtųsi padėkoti LKA vadovybei už paramą, LKKK nariams už savo laiką ir aktyvumą, o mindaugiečiams už parodytą susidomėjimą.

Tai antrasis LKKK vizitas į Lietuvos kariuomenės karinius dalinius. Pirmasis vizitas įvyko praeitais metais Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo batalione (AMPB). Galima pasidžiaugti, kad deklaruojamas tikslas “populiarinti kendo karių tarpe” nėra tuščia deklaracija, bet yra vykdoma praktiškai.

/LKKK vadovas Aurelijus Motiejūnas

/foto: MMPB

Rašyti komentarą