Naujienos

“Žalgirio” arenoje

prieš 9 metus

…Pirkdamas krabų lazdeles, ne vienas turbūt atkreipė dėmesį į keistą užrašą – “surimis”. Surimis (jap. surimi) kadaise buvo žuvies produktų saugojimo būdas. Šviežias  žuvis  išdorodavo, jų mėsą susmulkindavo ir kartu su prieskoniais ir trupučiu krakmolo merkdavo į druskos tirpalą. Paskui formuodavo faršo gabaliukus ir kepdavo arba virdavo. Dabar toks žuvų konservavimo būdas nenaudojamas, bet šią technologiją maždaug prieš 40 metų japonai sėkmingai pritaikė krabų lazdelėms  gaminti. Idėją greitai pasigavo amerikiečiai ir labai išpopuliarino.

Apie 90-tuosius preito amžiaus metus surimio produktai pradėti gaminti ir pas mus. Lydere surimio ir žuvų gamyboje tapo „Vičiūnų“ įmonių grupė. Iš viso ji  pagamina virš 120 tūkst. tonų daugiau kaip 3000 pavadinimų maisto produktų per metus, iš kurių eksportuojama daugiau nei 85 procentai.

Spalio 27 d. “Viči” šventė savo dvidešimtmetį. Šios sukakties proga ketvirtadienio vakarą Kaune, “Žalgirio” arenoje surengtas jubiliejinis vakaras. Anot “Kauno dienos”, šventės rengėjai svečiams pažadėjo nepamirštamą reginį su gausybe atlikėjų ir ryškiausių scenos žvaigždžių.

Vienas iš teminių vakaro akcentų buvo Japonija. Šią dalį reprezentavo kendo ir geišos.

Japoniškų karo būgnų ritmu akimirksniui sušmėžovo bokkenai, o po subtilaus geišų šokio lyg kontrastas sekė garsių komandų lydima laisva kova – jigeiko.


Trumpo pasirodymo metu aštuoni Lietuvos kendo asociacijos nariai aštuoniems šimtams svečių turėjo pademonstruoti ne tik kardo valdymo, bet ir sceninius įgūdžius.


Galima lažintis: daugelis iš publikos (išskyrus Japonijos ambasadorę Lietuvoje  ir jos vyrą) iki tol niekada nematė, kaip atrodo kendo “gyvai” . Galbūt visas įspūdis, kuris užsifiksavo – šarvai, kiai ir energija.

Tačiau pirmas įspūdis – svarbiausias.

Metas verslo banginius ir politikos ryklius pratinti prie kardo meno :D

…Galbūt kada nors čia, šioje arenoje vyks ir kendo varžybos, ką gali žinoti?

Nuorodos apie renginį: čia, čia, čia, o po to čia ir dar čia :)

/LKA info

Komentarai (1)

  • Jonas prieš 9 metus rašė:

    Viskas įvyko labai greit, net nespėjau susivokti. Nepaisant to buvo smagu patirti šiokio tokio šoko ir per tas kelias akimirkas pademonstruoti kendo. :)

Rašyti komentarą