Naujienos

Paskutinio šių metų seminaro įspūdžiai

prieš 9 metus

Paskutinį šiais metais tris dienas trukusį seminarą Kaune Lietuvos kendokoms pravedė J. Humm (VII dan, renshi, tarptautinės klasės teisėjas). Į Kauną jis atvyko Aikishuren dojo vadovo E. Indros iniciatyva ir pastangomis.

Įspūdžiais iš renginio dalinasi Andžejus Geglis (I dan, LKKK) ir Igoris Safonovas (III kyu, Trijėga KenYuKai).

Andžejus: Penktadienis. Buvo apie 12 žmonių. Pagrinde kauniečiai (Aikishuren dojo), vienas klaipėdietis, iš Vilniaus aš  su Igoriu.

Igoris:  Nesu rašytojas, bet pasistengsiu trumpai perteikti  įspudžius. Penktadienį galima laikyti įvadu į seminarą, žmonių buvo palyginti nedaug ir Džefas galėjo prieiti prie kiekvieno ir išaiškinti klaidas. Įdomus ir tas dalykas, kad po pratimų serijos pabaigos sensėjus kviesdavo labiau patyrusius, sustatydavo juos poromis ir liepdavo daryti tą pačia pratimų seriją, o likusieji turėjo stebėti.

Pats seminaras buvo sutelktas į bazę. Daugiausia dirbom ties suburi ir men, kote, do, men-hiki men, men-hiki kote ir men hiki do technikomis. Džefas stipriai akcentavo teisingą laikyseną ir distanciją.

A. : Treniruotė susidarė iš dviejų dalių – 1 val. darbas su šarvais ir 1 val. katos. Patyrusius mokino, kaip stovint motodačiu per uchikomi-geiko priiminėti kirčius, kad pačiam mokintis atstumo ir technikų, t.y. pratęsė treniruotę, kuri buvo sekmadienio ryte po IV Lietuvos kendo čempionato. Tuo pačiu naujokai darė mums kirčius, Džefas koregavo ir kakarite ir motodačių veiklą. Tas pats su kirikaeshi. Edgarui Džefas davė patarimų, kaip optimaliai išnaudoti jo salytės gabaritus.

I. : Šeštadienį susirinko daugiau žmonių, rytinė treniruotė formatu beveik nesiskyrė nuo penktadienio, dirbome ties suburi ir baze.

Dieninė treniruotė buvo skirta katoms, mano manymu tai buvo viena informatyviausių seminaro dalių. Visi be išimties nepriklausomai nuo patyrimo turėjo daryti 10 katų, įdomu ir tai, kad pradėjom nuo kodachi formų. Jei teisingai atsimenu, bendras laikas skirtas katoms buvo apie dvi su puse valandos ir tos valandos tikrai nepraėjo veltui, buvo dirbama ties kiekviena kata ir manau tas labai padės ateityje.

Treniruotės gale Džefas pravedė nedidelę paskaitą apie aprangos dėvėjimo ypatumus.

A.:  Katos. Darėm ne tiek katas, kiek mokinomės etiketo – kaip taisyklingai nusilenkti, kaip perimti ginklą, judėti į priekį, kada uždėti ranką ant kardo rankenos, kada išsitraukti – viskas nuosekliai ir labai detaliai. Pravedė užsiėmimą kaip nusilenkti, įeiti su šinajum į aikštelę, kaip išimti, kaip taisyklingai perimti šinajų į kairę ranką po ji-geiko. Pabaigai, kai žmonės pakankamai pavargo, atsipalaidavimui darėm „senoviškus“ kirčius (į kaklą, šoną ir koją ir pan.), per šią dalį Džefas daug juokavo, viskas praėjo gan įdomiai.

Jigeiko. Džefas pareikalavo ne kirsti aklai bet kada, bet pasiruošti kirčiui, sukaupti jam pakankamai energijos; kai oponentas kerta – netrukdyti kertant tokį pat men kirtį.

I . : Sekmadienio treniruotė pasižymėjo didesniu tempu, bet formatu beveik nesiskyrė nuo šeštadienio rytinės.

A.: žmonių tapo dar daugiau, padidėjo vilniečių skaičius: atvažiavo nemažai VKC  žmonių (kokie 5 kartu su Gia) bei Mykolas iš Trijėgos. Iki pietų – kendo, treniruotė buvo sunkesnė, negu šeštadienio, pratęsė pratimus, kuriuos darėm šeštadienį (serija men, kote, do, hiki men, hiki kote, hiki do, men). Motodači darė tuo pačiu kontrtechnikas.

Pabaigoje Džefas parodė „gudrybių“, kaip išdėstyti men raištelius ir tenugui, kad būtų nesudėtinga bet kokiu momentu užsidėti šalmą. Po treniruotės sekė kyu  atestacijos.

I.: Prieš atestacijas buvo padaryta nedidelė pertrauka. Kiek atsimenu pačias atestacijas (buvau streso būsenoj ir dirbau „autopilotu“), tai mus suskirstė numeriais ir kviesdavo dažniausiai po du žmonės. Atestacijų metu, nors ir įsijungė autopilotas, vistiek jaučiau įtampą. Kažkur gal po 7 min nuo išlaikusiųjų paskelbimo supratau, kad jų tarpe esu ir aš… Išlaikė visi, kiek atsimenu daugiausia išlaikiusiųjų gavo 3 kyu, Andrius dirbo labai gerai ir gavo 2 kyu.

Bendras verdiktas: Seminaras buvo tikrai informatyvus ir naudingas bazės ir katų atžvilgiu, manau kad kiekvienam iš jame dalyvavusiųjų įgytos žinios ir patirtis labai padės tolimesnėse treniruotėse.

Rašyti komentarą