Naujienos

Japonijos ambasadorė atsisveikina

2008 m. Nepaprastoji ir įgaliotoji Japonijos ambasadorė j.e. Miyoko Akashi perdavė akreditacinius raštus tuometiniam Respublikos prezidentui Valdui Adamkui. Ambasadorės, tiesiogiai reziduojančios Lietuvoje vadovavimas ir veikla pamažu vis labiau suaktyvino ryšius tarp mūsų šalies ir Japonijos. Paminėtini: ekonominė partnerystė, globali kooperacija (bendras darbas Afganistano Ghoro provincijos atstatymo darbuose), taip pat kultūriniai mainai ir projektai.
Kaip pastebima oficialioje Japonijos ambasados brošiūroje “Ryšiai” (“Kizuna”), dedikuotoje abiejų šalių diplomatinių santykių dvidešimtmečiui,
“…daugelis Lietuvos žmonių mėgsta tradicinius japoniškus kovos menus, tokius kaip judo, karate, aikido ir kendo”. Taip pat paminėti Lietuvos kendo asociacijos ir Visos Japonijos kendo federacijos ryšiai.

Netrukus p. Akashi kadencija baigiasi. Visus bičiulius ji pakvietė į atsisveikinimo vakarą, kur savo kalboje, be išvardintų partnerystės pavyzdžių, paminėjo:
“…kai atvykau, naujoje aplinkoje iš pradžių jaučiausi neįprastai.Bet dabar atrodo, lyg kas draugiškai liestų mano petį ir sakytų:”pasilik”.

Esame dėkingi už Jos ekscelencijos dėmesį už tradicinių japonų kovos menų pristatymus, jų integravimą į kitus projektus, tarpininkavimo rūpesčius, dalyvavimą LKA renginiuose. Taip pat už daugelį dalykų, kurie galbūt ir nematomi paprasta akimi. Tai domėjimasis bei moralinis palaikymas, kurių dėka kendo Lietuvoje tapo brandesnis.

Beje, j.e. Ambasadorei  prisistatyti nereikėjo – ji pamena paskutinius asociacijos renginius. Tad Lietuvos kendo asociacijos ir visų kendokų vardu su džiaugsmu perdaviau jai nuoširdų “ačiū”.

Japonijos ambasados kultūros atašė p. I. Shiba domėjosi, ar nesunku šiuo metu užsiiminėti kendo, “juk taip šalta?” Teko trumpai aptarti žiemos sesijų (jap. kan-geiko) ypatumus ir juokais nuspręsti, kad jei jau po geros treniruotės šalta, tai, matyt, reikėtų vartoti daugiau vasabio :)

Atsisveikinimas neapsiribojo vien formalionis kalbomis. Nuotaiką kūrė nedideli, bet japoniškai subtilūs akcentai.

Net ir paskutiniojo renginio metu nebuvo pamiršta tradicinė japonų kultūra: arbatos ceremonija, bonsai, o visi norintys galėjo pabandyti savo eiliavimo gabumus haiku varžybose.

/ D. Sutkus

Rašyti komentarą