Naujienos

Kendo svetur: Edvardas Sofijoje

prieš 9 metus

…Į pirmą treniruotę atėjau praėjus beveik savaitei po atvykimo į Sofiją.  Buvau tikrai labai maloniai sutiktas, pirmajai treniruotei paskolino klubo šinajų (dėl bagažo dydžio apribojimų nesivežiau nei šarvų, nei šinajaus su bokenu).  Po treniruotės buvau pakviestas pasisėdėti, susipažinome artimiau su klubo kendokomis, kurie visi pasirodė esantys išties malonūs žmonės, taip pat aptarėme kendo Lietuvoje ir Bulgarijoje.

Šarvų iškarto negavau, kadangi klubo vadovas su dar dviem sempajais buvo išvykęs į teisėjų seminarą Briuselyje. Šaunu, jog klubo vadovui Aleksandrui Arabadžiski pavyko seminaro metu išsilaikyti 6-tąjį daną. Šarvus man leido išsinuomoti berods 4-tąją mano treniruotę.

Šiek tiek nustebino dojo būklė.  Grindys yra išties minkštos bei su amortizacija ir tinkamos kendo treniruotėms, tačiau jose gausu skylių, kai kuriose vietose trūksta vos ne visos lentos. Dėl šios priežasties pabaigus apšilimą ir pries pradėjus atlikti pratimus, salėje yra išdėliojami bogu krepšiai ir kūgeliai pažymėti pavojingoms vietoms. Taip pat viena iš lempų lubose buvo beveik nulūžusi ir atrodė vos besilaikė lubose, dėl to niekas toje sales vietoje stengėsi nesitreniruoti :D . Apskritai buvo keista, kad lempos nenuėmė gal dar dvi savaites po mano atvykimo, nes ten kasdien treniruojasi vaikai, o lempa atrodė išties pavojingai ir nukritusi galėjo ką nors rimtai sužaloti.

Treniruotės klube vyksta 5 kartus į savaitę po apytiksliai 1,5 valandos. Mėnesinis mokestis yra 35 levai arba apytiksliai 60 litų, taigi treniruotės yra palyginti nebrangios. Taipogi išsinomuoti šarvus man kainavo 40 naudojimui tol, kol būsiu Sofijoje. Šarvai yra atsiųsti Japonijos kendo federacijos bei yra nauji ir išties malonu su jais dirbti.

Pirmadieniais bei ketvirtadieniais yra treniruotės pažengusiems. Jų metu dažniausiai iškart po apšilimo bei keletos suburi užsidedame šarvus, pradedame nuo poros kirikaeshi be dengimosi, tada pora serijų su dengimusi ir galiausiai pora serijų su vientisu kiai. Po to dažniausiai seka uchikomi geiko – men, kote-men, kote-do, bei kote-men-do, pradedant dideliais kirčiais, baigiant trumpais. Treniruotė beveik visada užbaigiama ji-geiko. Klubo kendokų lygis yra išties aukštas, kas buvo neįprasta iš pradžių tai kad man nuolat darydavo tsuki, kurio VU klube mes niekada nedarome ji-geiko metu.

Antradienisi bei penktadieniais yra treniruotės pradedantiesiems, nors ir iš esmės renkasi tie patys kendokos kaip ir treniruotėse pažengusiems. Jų metu dažniausiai atliekame įvairius pratimus, skirtus taisyklingam judėjimui, fumikomi, bei tobuliname savo bazę. Su šarvais dirbame apie paskutines 20 minučių, kurių didžiąją dalį sudaro ji-geiko.

Ketvirtadieniais yra treniruotės tiek pažengusiems, tiek patyrusiems, didžiąją treniruotės dalį darome katas. Įdomu tai, kad atsistojus i porą su partneriu darome tiek katų, kiek žino abu kendokos, taigi jeigu partneris moką tik pirmą katą, tai ją ir kartojame tol, kol pasikeičiame. Dauguma patyrusių kendokų moka visas 10 katų ir jas atlieka atskirai nuo tų, kurie moka ne visas.

Vasario 19 d.(sekmadienį) vyko naujokų ( kendokų be laipsnio, su kyu arba pirmo dano laipsniu) turnyras bei kyu atestacijos. Į renginį taipogi atvyko apie dešimt kendokų dar iš dviejų Bulgarijos miestų – Burgaso ir Plovdivo. Matėsi kad kendo lygis yra išties aukštas visoje šalyje, ne tik sostinėje.  Buvo išties malonu susipažinti su šiais kendokomis po turnyro, buvau pakviestas aplankyti kitus šalies dojo.

Šarvuotų turnyre dalyvavo 12 žmonių, 4 grupės po 3 žmones. Savo pasirodymą vertinu prastai, kadangi pralaimėjau abi kovas ir neišėjau iš grupės. Belieka pasiguosti kad abu varžovai iš mano grupės pasidalino 3-iąją vietą :D , o jų kendo buvo išties geras. Taip pat greičiausiai pritrūko jėgų, nes tą savaitę dalyvavau visose 5-iose treniruotėse.

Įdomu tai, kad turnyre taip pat kartu dalyvavo vaikai bei merginos, kurių viena ir laimėjo visą turnyrą. Vaikų lygis yra stebėtinai aukštas, kadangi jie kovėsi lygiai su suaugusiaisiais.

Mano lankymosi metu bus dar 2-3 turnyrai, jų tarpe ir nacionalinis Bulgarijos turnyras. Stengsiuosi sudalyvauti visuose iš jų :) .

Šiam kartui tiek, linkėjimai Lietuvos kendokoms :)

/Edvardas Karlo

Rašyti komentarą