Naujienos

Pirmasis EKF renginys šiemet

prieš 9 metus

Vasario 3-5 dienomis “Europos sostinėje” susirinks kendokos iš daugelio šalių. Europos kendo federacijos (EKF) dienotvarkėje pirmuoju numeriu pažymėtas renginys skirtas kendo teisėjų (jap. shinpan) kvalifikacijos kėlimui.

Kaip žinoma, teisėjavimas kendo yra sudėtingas ir atsakingas veiksmas.  Dideli greičiai ir griežti galiojančio kirčio reikalavimai iš teisėjo reikalauja šviesaus proto, aštrios akies ir tvirtos rankos pakelti vėliavėlei, kuri reiškia: pergalė vienam kovojusių… ar, deja, pralaimėjimas kitam. Todėl teisėjai “išsikrauna” ne mažiau, nei kovojantys aikštelėje kendokos. Teisėjavimui reikia specialių žinių ir įgūdžių, kurių nesugalvosi pats ir neišmoksi vien iš instrukcijų. Solidi veido išraiška, balti aprėdai, net turimas danas gali padaryti įspūdį, bet patys savaime jie nereiškia teisėjo talento. :D Todėl ir organizuojami tokie praktiniai seminarai.

Apie būsimo renginio reikšmę liudija faktas, kad jo organizavimu tiesiogiai rūpinasi pats charizmatiškasis EKF prezidentas, daugeliui asociacijos narių pažįstamas po III Lietuvos kendo čempionato užpernai.

Į seminarą kviečiami EKF regioninių organizacijų nariai – jau patyrę kendokos, kurie mokysis teisėjauti. Kita grupė – geri kovotojai, kurių dvikovas vertins seninaro dalyviai.

Renginyje numatomos ir dan lygio atestacijos iki 7 dano.

Negalutiniais duomenimis, į Briuselį šiam savaitgaliui jau nusprendė važiuoti trys LKA nariai. Jų įspūdžius iš varžybų aikštelės, o taip pat daugiau įdomesnės informacijos apie kendo teisėjo “vargus ir džiaugsmus” – netrukus po seminaro.

/LKA info

Iliustracija: www.visualdictionaryonline.com

Rašyti komentarą