Naujienos

Teisėjų parengimo seminaras

Pirmajame šių metų EKF renginy – Bruselio teisėjų seminare – dalyvavo 3 LKA  ir Lietuvos nacionalinės kendo rinktinės nariai. Tai M. Maciulevičius, M.Sakalauskas ir V.Plaksijenko.  Atvykome i Briuselį penktadienio rytą, įsikūrėme ir laukėme vakarinės treniruotės.
Dalyvavo teisėjai ir kovotojai, arba „patranku mėsa“ kaip mus vadino patys teisėjai :) . Žmonių kol kas  buvo neperdaugiausia, nes užsnigus Briuselio keliai užlaikė daug lėktuvų ir traukinių.  Vyko jigeiko, ir kovoti galėjome su kuo tik nori. Po valandos pirmoji treniruotė baigėsi ir visi nuėjom vakarieniauti…
Rytinė treniruotė prasidėjo 9 val. ryto, joje žmonių skaičius buvo žymiai didesnis. Teisėjų-praktikantų buvo vos ne iš kiekvienos šalies, tame tarpe Suomijos, Italijos, Anglijos, Airijos, Vokietijos, Italijos, Belgijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Ispanijos ir, žinoma, Lietuvos.
Pats seminaras buvo pakankamai „lėtas“. Daug laiko praleidome sėdėdami ir klausydamiesi japonų delegacijos atstovų kalbų. Kas 30 sekundžių kovos buvo stabdomos norint paaiškint vieną ar kitą smulkmeną dėl teisėjų elgesio.  Salėje buvo  šaltoka, kovotojai ilgokai laukė eilėse prie shiaijo ir šalo savo kojytes :) , kovoti turėdavom be apšilimo ir dar su pertraukomis. Nežinau kaip patiko sensėjams, tačiau mačiau kad ir jie šiek tiek nusivylė seminaro pirma dalimi, nes pradėti teko nuo  pačių teisėjavimo pagrindų. Po seminaro treniruočių vyko jigeiko, per kurį visi sataigiai atkuto ir gavo net  1.5 val pamojuoti shinajumi su geriausiais kiekvienos šalies varžybininkais. Po to sekė nemokama vakarienė.
Sekmadienio ryte visi atsikėlė žvalūs, nes laukė paskutinė seminaro dalis ir taip pat atestacijos.
Per paskutinę seminaro dalį viskas vyko daug guviau, kovotojų ir teisėjų kaita pagreitėjo, per pusdienį apturėjom po 6-7 dvikovas – pries tai turėjom po 3-4.

Teisėjai taip pat nebedarė klaidų taip dažnai, kad juos stabdyti reikėtų kas 30 sekundžių. Po to buvo jigeiko ir visi pradėjo ruoštis atestacijoms.  Mes jokių danų nesilaikeme – kol kas nepriklauso , tačiau su susidomėjimu stebėjome atestacijas. Atestuotis galima buvo nuo pirmo iki septinto dano. Kandidatų į visas grupes buvo pakankamai. Gaila, bet iš visų pažinojome tik keletą, todėl juos ir sekėme. Džiugu kad S.Porevuo išsilaike savo 6 daną, :)   Iš visų kitų,  7daną apgynė  tik du – vardų, deja, nepasakysiu – nes visi ant zekenų buvo užsiklijavę numerius.
Renginiui pasibaigus, mes turėjome dar pusdienį Briuselyje, kurį su malonumu praleidome valgydami skaniausią maistą vietnamiečių restorane. :) )))

Viktorija :)

Komentarai (3)

  • Viktorija prieš 9 metus rašė:

    Dariau isimkit sita mano nuotrauka. :/

  • darius prieš 9 metus rašė:

    r u satisfied now?.. :]

Rašyti komentarą