Naujienos

Rotušės aikštėje

prieš 9 metus

Savaitgalį pačiame Vilniaus senamiesčio centre vyko įdomus renginys – Ramiojo vandenyno ir Azijos šalių virtuvių dienos. Nepaisant “gurmaniško” pavadinimo, programos “stuburu” galima laikyti orientalistinės kultūros pasirodymus scenoje, kurių didžioji jos dalis buvo kovos menų pristatymai. Kelios serijos po kelis kovos menus kaskart sutraukdavo nemažą būrį žiūrovų. Prasidėję lietaus šuorai nepraretino jų būrio, tačiau apsunkino atlikėjų darbą – dėl šlapių grindų nuo priescenėje įtaisytos atviros tribūnos  jiems teko keltis ant pačios scenos.


Kendo pasirodymą nusprendėme pateikti itin paprastai, išskiriant tik esminius elementus: nusiteikimą, etiketą, kruopštumą, kovos dvasią. Paeiliui besikaitaliojantys veiksmai be šarvų ir su šarvais priminė, jog kendo yra kardo, o ne “bambukinės lazdos” menas. :) Tačiau kartu kiek ironiškai nusprendėme “apžaisti” “samurajišką” temą. Ekrane šmėkščiojantys “samurajiškų filmų” vaizdai su masinėmis scenomis ir kautynėmis, lydimi epiškos muzikos, turėjo priminti, kad tie dalykai egzistuoja tik kine, reklamoje bei vaizduotėje, o realybėje svarbu dirbti, o ne svajoti…

Taip pat susilaukėme įvertinimų, iš kurių vertingiausia buvo publikos aplodismentai (garsiai ploti laikant skėtį taip pat yra menas :) ). O štai organizatorių padėka:

“Sveikas miestas” dar kartelį dėkoja Jums, Gerbiami Ramiojo vandenyno/ Azijos šalių virtuvių dienų sportinės-kovinės dalies dalyviai, už Jūsų pasirodymus!

Rytų kovos menų parodomosios programos buvo taip pat nepakartojamos ir pritraukusios šventės metu, matyt, daugiausiai žiūrovų dėmesio! Tik gaila, kad paskutinieji pasirodymai (nuo 18.30 val.) mūsų fotografių liko neįamžinti, kadangi tuo metu jos jau buvo išvykusios.

Dar kartelį LABAI AČIŪ už pasirodymus ir, tikimės, kad ir ateityje bendradarbiausime! ;)

Info apie renginio kovos menų programas ir foto čia.

/D. Sutkus

/Foto: A. Ridikaitė, L. Viburytė

Rašyti komentarą