Naujienos

Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Klaipėda…

prieš 9 metus

Kovos menai savo esme nėra demonstratyvūs. O tikrai veiksmingos kovos technikos, atvirkščiai įsišaknijusiai “populiariajai” nuomonei, nėra itin išvaizdžios. Reikia pasakyti, kad didžiausias “nuopelnas” dėl dažno neteisingo kovos menų vertinimo tenka kinematografinėms fantazijoms.

Todėl embu (viešos demonstracijos) yra nepamainomos objektyvesniam kovos menų įvaizdžiui formuoti.

Svarbu, kad pasirodymuose nevyrautų dirbtinumas, antrarūšiai efektai ir įtaikavimas publikai. Paprastas, nuoširdus esminių technikų demonstravimas yra svarbiausia, ką turi pamatyti žiūrovas. Tik tada galima tikėtis motyvuotų ir kartu kritiškai mąstančių žmonių dėmesio.

…Iki įvykstant 15 pasaulio čempionatui, darbo turėta ir namuose. Taupydami laiką, tiesiog siūlome susipažinti su keletu renginių, kuriuose asociacijos nariams teko dalyvauti balandžio ir gegužės mėnesiais.

Kaunas. Antrus metus iš eilės Kauno Aikido, Kendo ir Iaido klubas “Aiki Shuren Dojo” dalyvavo didžiausiame teminiame Anime, Manga ir Cosplay žanrų renginyje Kaune-”Anime Nights”. Surengėme du pasirodymus renginio dalyviams ir žiūrovams-panktadienį vakare pristatydami Kendo, bei šeštadienį vakare-Aikido. Penktadienio vakarą Kauno kino teatro “Romuva” salė buvo pilnutėlė ir visi labai šiltai sutiko kendo kovos meno demonstraciją, bei palydėjo garsiais aplodismentais.  “Aiki Shuren Dojo” klubas taip pat buvo renginio rėmėjas-įsteigė nemažai prizų Cosplay konkurso dalyviam ir nugalėtojams-mėnesio treniruočių abonentus.

Šiauliai. Šiaulių Aikido, jogos ir meditacijos centras pakvietė du Lietuvos Kendo asociacijos instruktorius – G. Amkoladze  2 dan Kendo, Vilniaus Kendo centro vadovą, ir E. Indrą, 2 dan Kendo Kauno “Aiki Shuren Dojo” vadovą, ko gero pirmąjį kartą Šiauliuose surengti  kendo pristatymą ir pažintinę treniruotę.  LKA instruktoriai buvo labai šiltai sutikti šiauliečių. E. Indra, taip pat turintis ketvirtą Aikido daną prieš Kendo pristatymą sudalyvavo ir Aikido treniruotėje kartu su Šiaulių aikidokom.
Per kendo pristatymą buvo pademonstruotos Nihon Kendo katos, aiškiai ir paprastai išaiškinti pagrindiniai Kendo principai, reigi (etiketas) ir pravesta pažintinė treniruotė. Nežiūrint į tai kad truko apie dvi su puse valandos, praėjo labai greitai ir nuotaikingai. Joje dalyvavo ne tik Šiaulių Aikido, jogos ir meditacijos centro nariai, bet ir kitų kovos menų atstovai. Visiems, sprendžiant iš atsiliepimų, labai patiko. Kai kurie renginio dalyviai netgi pradėjo svarstyti galimybes pradėti Šiauliuose Kendo treniruotes.  Po treniruotės visi aptarė renginį.

Tą pat savaitgalį Klaipėdoje taip pat vyko renginys – tiesa, jau ne demonstracija, o seminaras. Jį pravedė “Trijėga KenYuKai” klubo vadovas D. Sutkus (3 dan kendo), atvykęs į uostamiestį A. Bogužo, propaguojančio šį kovos meną vakarų regione,  kvietimu. Džiugu, kad antrąją dieną  seminaro dalyviai itin imliai perėmė žinias ir parodė gerą greitį ir ištvermę.Koks būtų progresas, jei užsiėmimai būtų “kendo stovyklos” formato ir  tęstųsi kelias dienas?…

Reikia pasakyti, jog pajūrio regione kendo vystosi teisinga linkme, reikia tik toliau įsisąvinti žinias ir atkreipti dėmesį į smulkmenas, o kovos dvasios žemaičiams visada pakako!

Vilniuje buvome pakviesti į VU orientalistikos centro organizuotas Orientalistikos dienas (OrDi). Ačiū buvusiai Lietuvos kendo rinktinės narei, šiuo metu VU sinologiją studijuojančiai  R. Vėžytei už kvietimą, VU SA OC pirmininkei A. Valiulytei už padėką.

/LKA info

Rašyti komentarą