Naujienos

2012 vasaros kendo sesija

prieš 9 metus

Įgyvendinant pagrindinėse kendo plėtros gairėse numatytas veiklas – tokias kaip tarpklubinio bendravimo ir bendradarbiavimo skatinimas bei techninio lygio kėlimas – asociacijos valdybos iniciatyva buvo numatyta surengti vasaros kendo sesiją.

Tad karštą, LABAI KARŠTĄ savaitgalį :) Lietuvos kariuomenės gen. Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre susirinko būrys kendokų iš Vilniaus, Kauno, taip pat pajūrio regiono.


Dviejų dienų renginio plane buvo suderintos dvi pagrindinės dalys.

Viena jų – seminaras, kuriame buvo skirta dėmesio ne tik bazinei bei laisvoms technikoms, bet ir varžybų (shiai-geiko) metodikai. Mokomaisiais tikslais buvo organizuotos mokomosios draugiškos varžybos. Buvo smagu matyti, kad nepaisant sąlyginio shiai pobūdžio, kolegos kovojo su dideliu atsidavimu. Be varžybinių įgūdžių, ši seminaro dalis itin pasitarnavo shiai administravimo bei teisėjavimo įgūdžių lavinimui.

Tą pačią dieną buvo trumpai paliestos ir kendo katos bei priminti kai kurie pasirengimo atestacijoms momentai, kurių išmąstyti neįmanoma, o reikia tiesiog žinoti

Antroji diena buvo skirta kyu atestacijoms. Galima sakyti, kad didžioji tiek komisijos, tiek egzaminuojamųjų lūkesčių dalis buvo patenkinta. Kai kurias tipines smulkias klaidas, be abejo, galima buvo nurašyti stresui ar nepatyrimui. Pastebėtas ir atestacijų lapuose pažymėtas klaidas egzaminuotojai asmeniškai aptarė su atestacijų dalyviais ir davė jiems patarimų, į ką verta atkreipti dėmesį jas išgyvendinant. Pastebėta, jog didžiausias atestacijų priešas yra vidinės abejonės ir kad geriausia atestuotis žinant daugiau, o ne bandant “pritempti” save prie aukštesnio lygio.

Be abejo, renginio pabaigą apvainikavo valandą trukęs godo-geiko, kuriame kiekvienas dirbo pagal savo poreikius ir galimybes.

Renginio tikslus galima laikyti pasiektais. Belieka padėkoti:

- Visiems nepabūgusiems ir atvykusiems, ypač iš kito Lietuvos pakraščio;

- klubų vadovams ir instruktoriams;

- visiems prisidėjusiems prie shiai geiko organizavimo ir administravimo;

- egzaminuotojams ir egzaminuojamiesiems;

- ir, be abejo, kariškiams, be kurių pastangų renginys kovinio rengimo centre nebūtų įvykęs.

Lauksime kitų planinių atestacijų. Iki susitikimo kituose kendo renginiuose!

/LKA info

Rašyti komentarą