Naujienos

Vasaros renginių retrospektyva (2)

prieš 8 metus

Paskutinė vasaros diena ir mokslo bei žinių dienos išvakarės – gera proga apžvelgti ir užbaigti antrojoje vasaros pusėje  vykusius renginius, kuriuose vienaip ar kitaip buvo pristatytas kardo menas.

Auditorijos buvo skirtingos, tad kendo pateikimas taip pat buvo nevienodas. Vieniems buvo aktualu rimtesnis susipažinimas su japonų ginklo istorija, kiti tenorėjo paįvairinti programą “egzotišku reginiu”.

Tačiau šiaip ar taip, kiekvienas metodas leidžia savaip susipažinti su mūsų veikla.

UTENA, anime festivalis “Nyaaa! 2012″. Organizatorių prašymu asociacija tapo oficialiu renginio draugu. Pasirodyme dalyvavo M. Maciulevičius, R. Vėžytė, A. Zabiliūtė, D. Brazauskaitė. Jungtinė “Trijėga KenYuKai” beu VUKK komanda supažindino anime ir populiariosios japonų kultūros fanus su realiais kendo naudojamais ginklais ir technikomis. Tikėkimės, neužilgo per Uteną praūžęs smarkus škvalas neištrynė žiūrovų įspūdžių :)

MERKINĖ – senas, legendomis apipintas miestukas, kurio apylinkėse vyko Kauno apskrities skautų stovykla “Devynių drakonų upė”. Pagal organizatorių sumanymą šiemet kiekviena stovyklos diena buvo skirta kokiam nors rytų kultūros aspektui. Kovinius menus maždaug pusei tūkstančio įvairiausio amžiaus stovyklautojų  pristatė du LKA klubai: kendo (Trijėga KenYuKai) ir aikido (AikiShuren dojo). Dirbome su vaikais, paaugliais ir suaugusiais gerą pusdienį dideliame karštyje, bet džiaugėmės, svetingai priimti tvarkingoje ir disciplinuotoje lauko stovykloje bei matydami organizuotas pastangas prasmingai praleisti laiką.

VILNIUS, gen. J. Žemaičio Lietuvos karo akademija. Kariūnų iniciatyva susibūrusio ginkluotės klubo iniciatyva buvo suorganizuota paskaita, kurios tema – kai kurie japonų ginkluotės aspektai. Susirinkusiems buvo pateiktas įvadas į šią mažai žinomą ir painią sritį, ne tik supažindinant su kardų tipais ir techninėmis-taktinėmis  charakteristikomis, bet ir išvedant kai kurias paraleles su šiuolaikinių ginklų panaudojimo principais. Didžiuojuosi šia duokle mūsų “šefams”, kiekvienais metais nepagilintiems erdvios salės Lietuvos nacionaliniams čempionatams surengti.

Prieš prasidedant naujam kendo sezonui, norėčiau padėkoti visiems kendo mylėtojams, nepamiršusiems savo mėgstamos veiklos vasaros metu ir linkiu visiems kolegoms naujo energijos užtaiso šį rudenį!

/LKA Valdybos pirmininkas

Rašyti komentarą