Naujienos

Vilniaus sporto mugė. Įvyko!

Šeštadienį, rugsėjo 8 d. Siemens arenoje Vilniaus sporto mugė 2012. Tai jau antras tokio pobūdžio organizuojamas renginys Vilniaus mieste. Tik šį kartą rengyje dalyvavo kur kas daugiau sporto, kovos menų ir kitos aktyvios veiklos klubų. Renginys buvo dar geriau organizuotas, pasižymėjo taip pat ir didesne sklaida.

Kiekvienas užsiregistravęs ir su renginio taisyklėmis susipažinęs dalyvis gavo po atskirą nedidelį stendą. Norintiems buvo paskirstytas laikas demonstracijoms. Viso to neišvengėme ir mes :)

Aktyvioji veiklos fazė prasidėjo jau penktadienio vakarą. Kartu su Gia nugabenome dalį daiktų ir ekspozicija stende dalinai buvo įrengta. Pasirodo, artimiausi kaimynai bus kolegos iš Ulf Evenas aikido centro ir Kyudo federacijos – saugi ir smagi kaimynystė! Kitos dienos rytą Mona pristatė labai tvarkingai padarytą vaizdinę medžiagą, o jau dešimtą valandą pasirodė pirmieji lankytojai, įkandin atskubėjo meras su šeimyna, visiems spausdamas rankas. Kai žmonių srautas pradėjo didėti, į pagalbą labai laiku atskubėjo kariuomenės vyrai – Juozas net su jaunąja pamaina :)

Pagrindinis prisistatymo akcentas – ne tik kendo ginklai, taisyklės ir standartai, bet ir šio kovos meno klubai Lietuvoje, jų struktūrinis pavaldumas ir asociacijos vieta tarptautinėje kendo bendruomenėje. Susidomėjimo būta visai nemažo, o tarpuose buvo galima mestelti akį į sceną, kurioje apie vidurdienį be kita ko jau prasidėjo kovos menų demonstracijos. Krito į akį kontrastai. Vieni pasirodymai buvo tarsi bandymas padaryti kuo didesnį dramatinį efektą ar atkartoti ant scenos kokio nors Zatoiči ekranizaciją. Kiti kaip tik akcentavo esminę savo kovos meno pusę, nenudailindami ir rodydami giluminius principus – tokius kaip distancijos suvokimas, dėmesio koncentravimas ir pan. Žiūrint į vieną panašų pasirodymą, kilo mintis atsisakyti garso takelio būsimai popietinei kendo demonstracijai. Apeliuosime į natūralumą mėgstančią publiką!

Edgaras, pasiskolinęs iaito, nužingsniavo į užkulisius – pasitreniruoti. Grįžo švytintis.

Po pietų pagaliau pasirodė Mykolas, po to Martynas su studentų pastiprinimu ir stojo antrojon pamainon. Nors paskubom  išgėriau kavos, apėmė snūdas. Tačiau labai rūpėjo, kaip seksis įkūnyti kendo ir iaido pasirodymo scenarijų.

Pasisekė puikiai. Martynas, jau nulipęs nuo scenos, pažymėjo: “ko gero reikėtų tai galima pasilikti kaip standartinį demonstracijų planą”. Mykolas pastebėjo, kad pasirodymas paprastas ir trumpas, bet “jame yra viskas nuo senovės iki dabarties” (Ačiū Mykolai – toks sumanymas ir buvo!)

Dar keletas valandų bendravimo – ir teko, susikrovus savo mantą, atsisveikinti su šiemetine muge. Kaip sakoma, kovos mene svarbiausia slapta technika yra nuoširdus bendravimas. Kol vyksta tokie renginiai, Lietuvos kendo visad gali tikėtis susidomėjimo, naujų veidų, o gal ir būsimų sensėjų :)

/LKA info

Mugę organizavo VšĮ „Sveikas miestas“, globojo Vilniaus miesto savivaldybė.

Komentarai (1)

Rašyti komentarą