Naujienos

Dvi akcijos Kaune

prieš 8 metus

Rugsėjo 14 -15 dienomis, nuo penktadienio vakaro iki šeštadienio ryto, vyko kasmetinis, tradicinis renginys “Kauno naktys”. Šis renginys, sutraukiantis daugybę kauniečių į miesto centrą ir senamiestį yra skirtas miesto gyvenimo ir kultūros apraiškoms-įvairių rūšių menui, sportui, prekybai, miestiečių bendravimui ir pramogoms.

Renginio metu vyko apie septyniasdešimt įvairiausių renginių po atviru dangumi, tame tarpe ir kovos menų demonstracija, kurioje dalyvavo ir LKA narys – Kauno aikido, kendo ir iaido klubas “Aiki Shuren Dojo”.

Per daugiau nei pusę valandos trukusį pasirodymą prie M. Žilinsko dailės galerijos nemažai žiūrovų miniai pademonstravome Iaido katas, visas dešimt kendo katų, bei kelis bazinius kendo praktikos elementus vilkint kendo bogu (apsauginė ekipuotė) – kiri kaeshi, kakari geiko ir ji geiko.

Taip pat atlikome ir aikido demonstraciją su aikido ginklais – ken (medinis kardas), jo (lazda) ir technika tuščiomis rankomis (tai jutsu). Nors demontracijos trumpa nepavadinsi, tačiau žiūrovai susidomėję stebėjo iki pat pasirodymo pabaigos, po kurios sulaukėme gausių plojimų ir susidomėjusių žmonių klausimų apie ką tik matytus klasikinius japonų kovos menus.

  • Iaido demonstracija Kauno Gedimino sporto ir sveikatingumo vidurinėje mokykloje.

Su Kauno Gedimino sporto ir sveikatingumo vidurine mokykla bendradarbiaujame jau kuris laikas. Praeitais metais surengėme kendo demonstraciją mokyklos šventės, skirtos tėveliams metu.

Šį kartą per mokyklos sporto šventę parodėme iaido. Iaido (greitas kardo ištraukimo menas) Lietuvoje praktikuojamas labai siauro rato žmonių ir, ko gero į mokyklos renginį susirinkusiems vaikams ir jaunimui ši disciplina pasirodė pakankamai “egzotiška”, tačiau dažnas mokyklos auklėtinis praktikuoja tokius kovos menus, kaip judo, karate. Taigi vaikai neatsisakė stebėti iaido katų.  Sprendžiant iš mokyklos pedagogų atsiliepimų, visiems buvo įdomu išvysti judesius su metaliniu japonišku treniruočių kardu iaito.

Rašyti komentarą