Naujienos

Kardą rankose laikė “geležiniai vilkai” ir savanoriai

prieš 8 metus

Š.m. spalio 5 d. Lietuvos kariuomenės kendo klubo atstovai kartu su Lietuvos Kendo Asociacijos valdybos pirmininku D. Sutkumi ir renginių organizatoriumi E.Indra Krašto Apsaugos Savanoriškųjų Pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kvietimu turėjo galimybę supažindinti Alytaus įgulos vadovybę bei karius su kendo.


Lietuvos kariuomenės kendo klubas, siekdamas vieno iš pagrindinių savo tikslų – populiarinti kendo Lietuvos karių tarpe – jau organizavo ketvirtąjį tęstinį tokio tipo renginį Lietuvos kariuomenės daliniuose. Nuo klubo įkūrimo pradžios kendo pristatymai ir demonstravimas buvo vykdyti LDK Algirdo batalione (du kartus), LK Mindaugo batalione bei Dainavos apygardos 1-oje rinktinėje. Todėl ir toliau ateityje ketiname aktyviai platinti informaciją apie kardo menus bei populiarinti šį kovos meną tarp Lietuvos karių.


Kariams buvo pateikta informacija apie japonišką kardą, kendo atsiradimo istoriją bei raidą tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje. Interaktyvioje aplinkoje kariai galėjo užduoti klausimus, kurių buvo nemažai, o taip pat gyvai susipažinti su kendo ekipuotę.


Lietuvos kariuomenės kendo klubo vadovas mjr. A. Motiejūnas informavo dalyvius apie klubo atsiradimo priežastis, tikslus, veiklą, vietą LKA organizacinėje struktūroje ir paragino karius užsiiminėti šiuo kovos menu bei tapti vienintelio Lietuvoje karius vienijančio kendo klubo nariais.

Papildomai dalyviai buvo informuoti apie artėjantį V-ąjį Lietuvos kendo čempionatą (Vilniaus TaiKai), kuris vyks Lietuvos karo akademijoje, bei pakviesti stebėti šio renginio – palaikyti kariuomenės atstovus bei geriau suprasti kendo principus.


Antroje pristatymo dalyje, kuri vyko dalinio sporto salėje, buvo praktiškai demonstruojama iaido, kendo katos bei baziniai kendo technikos elementai, kuriuos kariai vėliau mėgino atlikti patys. Paminėtina, kad Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kariai parodė susidomėjimą dėstoma medžiaga, uždavinėjo klausimus, domėjosi įranga bei demonstruojamos technikos elementais, o taip pat aktyviai dalyvavo praktinėje dalyje.


Maloniai nustebino rinktinės vadas plk. ltn. R. Jarmalavičius, kuris pristatydamas mus auditorijai pateikė keletą teisingų istorinių faktų apie kendo bei praktinėje dalyje pats pirmas, kaip ir dera vadui, paėmė į rankas šinajų ir atliko keletą veiksmų, tuo įrodydamas, kad rytų kovos menai jam yra nesvetimi. Pabaigai norėtųsi pabrėžti, kad dzūkai dar kartą įrodė, kad yra svetingi, draugiški ir nuoširdūs žmonės, su kuriais yra tikrai malonu bendrauti bei atvykti į svečius.

Norėčiau asmeniškai padėkoti už galimybę organizuoti įvykusį renginį (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadui plk. ltn. R. Jarmalavičiui ir jo kariams, o taip pat LKA valdybos nariams D. Sutkui ir E. Indrai bei Lietuvoje kariuomenės kendo klubo nariui kpt. J. Skaisgiriui.

/ mjr. A. Motiejūnas

Komentarai (1)

  • Aurelijus prieš 8 metus rašė:

    Ot, kad jie visi taip į klubą įstotų:-)ir kendo užsiiminėtų

Rašyti komentarą