« Atgal į renginius

Pirmasis 2013-ųjų planinis LKA renginys

iCal importas
Pradžia:
1970-01-01 00.00

Šių metų sausio mėnesį Kaune buvo surengtas planinis LKA renginys – kendo ir iaido seminaras, kurį vedė Jaroslaw Wolny sensei,  Lenkijos kendo sąjungos viceprezidentas, bei Lenkijos Nacionalinės kendo rinktinės vyr. treneris.


Seminaras buvo Lietuvos nacionalinės kendo rinktinės pasiruošimo Europos kendo čempionatui dalis, tačiau seminare dalyvavo LKA klubų nariai, nesantys rinktinėje  ir pradedantieji kendokos. J. Wolny sensei dar kartą pateisino savo, kaip puikaus meistro ir pedagogo reputaciją. Kendo seminaras vyko tris dienas – penktadienio vakarą, visą šeštadienį, ir sekmadienį iki pietų.


Seminaras prasidėjo nuo penktadienio vakarinės treniruotės, kurią pradėjome nuo pagrindų – kirikaeshi ir plataus men kirčio, tačiau didesnę treniruotės dalį aiškinomės pakankamai sudėtingus dalykus – kiai, kvėpavimą, partnerio centro kontrolę, te no uchi ir kaip tai naudoti laisvos kovos- jigeiko ir varžybų-shiai metu.

Penktadienio treniruotės temų svarbą Wolny sensei akcentavo ne kartą, pabrėždamas, kad retai yra galimybių aptarti tokius dalykus.


Iš šeštadieninių treniruočių įsimintinas dalykas buvo Iaido ir kendo technikos sugretinimas-aiškindamas bazinius kendo kirčius J. Wolny naudojo iaito (metalinį kardą, naudojamą iaido treniruotėms), tokiu būdu akivaizdžiai parodydamas, kad kirčiai metaliniu ir bambukiniu kardu turi būti atliekami iš esmės taip pat, į ką ne visada kreipia dėmesį jauni kendokos, orientuoti į varžybas. Popietines treniruotes pradėjome nuo katų, o bagėme ji geiko tarp LKA sempai – vyresniųjų mokinių ir sensei Wolny, bei godo geiko – laisvomis kovomis, kuriuose visi seminaro dalyviai kovėsi tarpusavyje, nepriklausomai nuo patirties ir rango.
Sekmadienį po treniruotės įvyko kyu atestacijos, kuriose visi pretendentai išlaikė egzaminus bei sulaukė Wolny sensei pagyrimo.

Iaido seminaras vyko kelias valandas iki sekmadienio vakaro su trumpomis pertraukomis, kuriame dalyvavo žmonės, praktikuojantys tik iaido, bei kendokos, randantys laiko ir iaido treniruotėms. Išsiaiškinome iaido pagrindus – reigi (etiketą), bazinius kirčius ir principus, bei atlikome visas dvylika Seitei katų.

/info: LKA renginių organizatorius E. Indra