« Atgal į renginius

28 Europos Kendo Čempionatas

iCal importas
Pradžia:
2017-05-12
Pabaiga:
2017-05-14
Vieta:
Budapeštas
Adresas:
Vengrija

2017 m. Gegužės 12-14 dienomis Budapešte, Vengrijoje vyko 28-tasis Europos Kendo Čempionatas. Šiais metais Lietuvos Kendo Rinktinę sudarė vyrų komandos nariai E.Karlo, M.Tomaševičius, M. Maciulevičius, K. Belazaras ir M.Sakalauskas, moterų komandą – R.Girdzijauskaitė, V.Plaksijenko ir A.Zabiliūtė-Karaliūnė, delegacijos vadybininkas pirmą kartą buvo V.Almonaitis, treneris Y.Haga ( 7 dan )  o vadovas – G.Rūkas.

Pirmąją čempionato dieną pradėjo jaunių komandinės varžybos, kuriose rungėsi 14-os šalių atstovai. Jaunių komandą sudaro trys nariai, merginos arba vaikinai nuo 15 iki 17 metų amžiaus. Lietuva šioje kategorijoje kovotojų nepateikė, tačiau džiaugiamės už G.Rūko sūnaus Konrado pasiekimus atstovaujant Didžiąją Britaniją – jis iškovojo kovinės dvasios apdovanojimą. Sekanti rungtis buvo moterų komandinės varžybos, kuriose tarp 22 šalių  debiutavo ir Lietuvos moterų komanda. Komandą sudarė trys iš penkių narių, todėl į aikštelę teko eiti su dviem pralaimėjimais.  Susitikus su Rumunijos ir Šveicarijos komandomis mūsiškėms įmušti taškų nepavyko, tačiau trenerio komentarai ir patarimai padėjo neprarasti kovinės dvasios individualiųjų rungtyje.

Šeštadienis taip pat parsidėjo Europos jaunimo pasirodymu, šį kartą tai buvo individualios varžybos, kuriose kovojo 24 šalių atstovai. Po šios kategorijos kovų atėjo laikas ir Lietuvos vyrų rinktinės pasirodymui. Grupėje kartu su Lietuva buvo Vokietijos ir Izraelio komandos. Pirmoje kovojo su Izraeliu mūsiškiai kovojo dėl kiekvieno taško, jų pelnyti pavyko E.Karlo bei K.Belazarui. M.Maciulevičius išlaikė lygiąsias savo kovos metu, o kitiems nariams pelnyti taškų nepavyko. Su Vokietijos komanda kovoti sekėsi sunkiau, ir pelnyti Men tašką pavyko tik M.Tomaševičiui, kiti kovotojai taškų nepelnė. Deja, tačiau  vyrų komandai išeiti iš grupės taip pat nepavyko. Viso vyrų komandinėse rungtyse dalyvavo 175 kovotojai, atstovavę 35 šalis.

Sekmadienis buvo ilgiausia varžybų diena, kurios metu individualiose kovose rungėsi 99 moterys ir 147 vyrai. Girdzijauskaitė kovojo su Lenkijos ir Švedijos, Zabiliūtė-Karaliūnė su Prancūzijos ir Olandijos, Plaksijenko su Norvegijos ir Ispanijos kovotojomis, prieš kurias pelnyti taškų nepavyko. Vyrų kovose  M.Sakalauskas kovojo prieš Slovakijos atstovą, kuriam padarė du taškus, ir prieš Olandijos atstovą kuriam pralaimėjo 1-2. K.Belazaras savo grupėje kovojo su Maltos atstovu, kuriam padarė du taškus, kas pakėlė jį į sekantį varžybų etapą. Jame susigrūmęs su Vengrijos atstovu, K.Belazaras toliau nebepraėjo. M.Maciulevičius kovojo prieš Moldovos ir Pietų Afrikos Respublikos atstovus, padaręs du taškus Moldovos kovotojui, jis lygiomis sukovojo su PAR kendoka, ir per pakartojimą praleidęs kotė kirtį nepateko į tolimesnį etapą. M.Tomaševičius kovojo su Belgijos ir Šveicarijos kovotojais, prieš kuriuos laimėti taškų nepavyko.

Nors čempionatas ir nėra itin sėkmingas savo rezultatais, tačiau kasdienės treniruotės ir praktika su tarptautiniais kovotojais bei treneriu Y.Haga atnešė ypatingą įžvalgą į tai kas laukia ateityje, rimtai ruošiantis pasaulio čempionatui Korėjoje, kuris vyks 2018 m. Rugsėjo 17-19 dienomis. Laimėti medalius tarp pačių pačių stipriausių kovotojų nėra lengva, tačiau turime tikslą pasiekti prizinę vietą 2020 metų čempionate. Tad šis čempionatas – tik pradžia mūsų kelionėje su Haga-sensei.

28-to Europos Kendo Čempionato rezultatai:

Jaunių individuali rungtis:

 1. L. Moutarde (FRA)
 2. K.Kornetov (RUS)
 3. P. Debray-Deschot (FRA) ir N. Sibinovic (SRB)

Kovinės dvasios prizas: O.Havelka (CZE), J.Weber (DEU), M.Stachowicz (POL), A.Neeb (DEU)

Jaunių komandinė rungtis:

 1. Rusija
 2. Prancūzija
 3. Italija ir Vokietija

Kovinės dvasios prizas:

A.Detavernier (BEL), A.Dallos (HUN), T.P. Dobrovicescu (ROU), K.Rukas (GBR)

Moterų individuali rungtis:

 1. P. Stolarz (FRA)
 2. A.Akila (GRC)
 3. F.D’Hont (BEL)  ir S.Ade (DEU)

Kovinės dvasios prizas:

N.Morris (ZAF), J.Ribeiro (PRT), S. Van Laecken (BEL), S.L.Poyhonen (FIN)

Moterų komandinė rungtis:

 1. Prancūzija
 2. Lenkija
 3. Olandija ir Vengrija

Kovinės dvasios prizas:

S.Kok (TUR), A.I. Creanga (ROU), F. D’Hont (BEL), M. Czimbalmos (FIN)

Vyrų individuali rungtis:

 1. K.Ito (FRA)
 2. M.Fritz (CZE)
 3. F.Mandia (ITA) ir K.Maemoto (BEL)

Kovinės dvasios prizas:

G.Kozaki (DEU), W.Olivier (FRA), T.Panduric (HRV), K. Bosak (POL)

Vyrų komandinė rungtis:

 1. Prancūzija
 2. Italija
 3. Lenkija ir Vengrija

Kovinės dvasios prizas:

B.Dateling (ZAF), J. Van Der Burgh (NLD), M. Dimic (SRB), P.Simek (CZE)

Visi varžybų rezultatų medžiai: http://ekc2017.hu/drawings/

Kovas galima pasižiūrėti čia: https://www.youtube.com/channel/UCy_32pepIAu-BJw6ebDOUgw

Viena iš svarbiausių naujienų per šį čempionatą buvo tai jog ilgametis EKF prezidentas Alain Ducarme paliko savo postą ir užleido jį Dieter Hauck iš Austrijos. EKF iždininkė tapo pirmoji moteris Europoje išlaikiusi 7-tą daną – Donatella Castelli iš Italijos. Išrinkti kiti EKF valdybos nariai: Viceprezidentas Zsolt Vadadi, Sekretorius Pekka Nurminen, Techninis direktorius Jean Pierre Raick.

Asamblėjos metu buvo nutarta ir sekančio Europos regiono čempionato vieta – Belgradas, Serbija.

v